panele fotowoltaiczne konin
Trwa nabór wniosków

Program „Mój prąd”

“Mój Prąd” to nowy rządowy program skierowany do gospodarstw domowych. Projekt zakłada dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych kwotą 5 tys. zł. Ministerstwo Środowiska i Energii zakładają, że dzięki wsparciu liczba instalacji na polskich domach zwiększy się o blisko 200 tysięcy, co pozwoli na zbudowanie niemal 1000 MW mocy w instalacjach prosumenckich. Nowy program ma pomóc zrealizować zobowiązania klimatyczne wobec Unii Europejskiej

“Zarówno fotowoltaika jak i pompa ciepła wykonane bez zarzutu z najwyższa starannością. wszystko działa prawidłowo i spełnia moje oczekiwania. Firma w pełni kompetentna i pomocna na każdym etapie inwestycji. za rękę poprowadzono sprawy urzędowe od wypełnienia dokumentów po złożenie wniosku na dofinansowanie. Polecam w 100% i życzę dalszych sukcesów”

Maciej Lewandowski

Skontaktuj się z naszą firmą już dziś i sprawdź, jak możemy Ci pomóc w otrzymaniu dofinansowania.

Wszystkie najważniejsze i aktualne informacje oraz wnioski dotyczące programu „Mój Prąd” znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://mojprad.gov.pl/.

Zaufaj Nam, a My Załatwimy Resztę

Program „Mój Prąd” w Koninie

Przejęcie pełnomocnictwa od Klienta to początek naszej kompleksowej opieki. Bez względu na skomplikowane procedury, z nami formalności stają się prostsze i bardziej efektywne.

Rejestracja trwa od 22 kwietnia 2023 roku do 22 grudnia 2023 roku lub do wyczerpania środków przewidzianych na udzielenie dotacji. Dofinansowanie obejmuje zakup oraz instalację.

  • Mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 do 10 kW (do 7000 zł)
  • Magazyny Energii (do 16 000 zł)
  • Pompy Ciepła (do 28 500 zł) lub Magazyny Ciepła (do 5000 zł)
  • Systemy EMS/HEMS (do 3000 zł)
  • Kolektory Słoneczne (do 3500 zł).
    Nabór jest skierowany do Prosumentów, którzy rozliczają się w systemie net-billing.

Program “Mój prąd” skierowany jest do gospodarstw domowych, a beneficjentami będą mogły zostać wyłącznie osoby fizyczne.

Dofinansowania będą przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu 1 mld zł czyli 200 tys. prosumentów.

Dotacje z programu “Mój prąd” będą mogły być przeznaczone jedynie na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 kW do 10 kW.

Według Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego prosument będzie mógł skorzystać z obowiązującej od początku 2019 r. ulgi termomodernizacyjnej (pozwalającej odliczyć instalację fotowoltaiczną od podstawy podatku), z wyjątkiem iż obejmie ona jedynie wydatki poza wsparciem. “Mój Prąd” nie będzie można połączyć z dotacją w programie „Czyste Powietrze”.

Dofinansowanie z programu “Mój prąd” można otrzymać, gdy instalacja zostanie zgłoszona po oficjalnym uruchomieniu programu. Osoby które już korzystają z instalacji fotowoltaicznej lub zgłoszą ją do zakładu energetycznego przed rozpoczęciem naboru wniosków do projektu, nie otrzymają dotacji. Wniosek trzeba będzie złożyć dopiero po zakończeniu inwestycji.

Wykaz wszystkich potrzebnych dokumentów oraz regulamin programu znajdziecie Państwo pod adresem https://mojprad.gov.pl/o-programie

Nie. Program „Mój Prąd” dotyczy wyłącznie nowych instalacji i nie może dotyczyć rozbudowy istniejącej już instalacji fotowoltaicznej.

“Polecam serdecznie firmę ARIS. Pan Robert super przedstawiciel i Panie z biura obsługi na najwyższym poziomie. Montaż pompy ciepła odbył się w terminie i bez żadnych zarzutów, solidnie i rzetelnie wykonana instalacja. Firma kompetentna w przygotowaniu wszystkich dokumentów. Jestem zadowolony i usługa spełnia moje oczekiwania.”

Tomasz Wilkowski
Wspólnie Przejdziemy przez formalności urzędowe
Program „Mój Prąd”
Pozwól nam zadbać o Twój projekt od początku do końca..

Nie tylko znamy się na Odnawialnych Źródłach Energii, specjalizujemy się również w znajdowaniu optymalnych rozwiązań finansowych dla Twojej instalacji.